Starannie dobrana pasza dla szynszyli na dobry początek hodowli

Starannie dobrana pasza dla szynszyli na dobry początek hodowli

Jeżeli prowadzisz hodowlę szynszyli, z pewnością zdajesz sobie sprawę z wysokich wymagań w hodowli gryzoni tego gatunku. Aby jak najlepiej je zaspokoić, w pierwszej kolejności warto zatroszczyć się o ich dietę. Jaka powinna być odpowiednia pasza dla szynszyli, aby dostarczyć zwierzakom niezbędnych właściwości odżywczych? Podpowiadamy!

Jak wygląda dieta szynszyli?

Szynszyle są gryzoniami roślinożernymi. Pasza dla szynszyli składa się więc przede wszystkim ze zbóż, owoców i warzyw. Jej najważniejszym elementem jest siano, które pełni funkcję paszy objętościowej. Można uzupełnić ją także o dodatkowe smakołyki: liście malin, szczaw czy różnego rodzaju trawy. Dzięki nim dieta szynszyli będzie urozmaicona oraz zapewni im odpowiednią dawkę składników odżywczych. Oprócz pełnowartościowego pożywienia niezwykle istotne jest zapewnienie szynszylom stałego dostępu do czystej wody. Jest to niezbędne, aby zwierzęta zachowały zdrowie na odpowiednim poziomie.

Dlaczego warto wypróbować granulat dla szynszyli?

Nie tylko pasza objętościowa, ale i treściwa pasza dla szynszyli powinna zostać starannie dobrana. W tym aspekcie najlepszym rozwiązaniem będzie gotowy granulat dla szynszyli. Jest to dokładnie opracowana mieszanka produktów, która spełnia wymagania szynszyli na każdym etapie ich życia. Oznacza to, że decydując się na tego typu pokarm, nie musisz martwić się o jego wartość i zbilansowanie. Szynszyla w jednej porcji granulatu otrzyma nie tylko odpowiednią ilość białka, lizyny i tłuszczu surowego, które umożliwią jej wzrost, ale także właściwą porcję witamin i minerałów. Są wśród nich wapń, fosfor, sód, tryptofan, teronina i witaminy A, E i D3. Co więcej, karmy te przygotowywane są przez specjalistów tak, by ich smak był atrakcyjny dla szynszyli. Jeżeli zdecydujesz się na granulat dla szynszyli pochodzący od sprawdzonego producenta, będziesz mieć również pewność, że podajesz zwierzętom bezpieczną karmę złożoną z ekologicznych składników.

Dobrze dobrana pasza dla szynszyli to klucz do sukcesu hodowli. Dzięki pełnowartościowym granulatom bez trudu zatroszczysz się o dietę zwierząt i zapewnisz im zdrowy rozwój. Warto więc zdecydować się na tę metodę odżywiania szynszyli.

Zobacz produktydo hodowli szynszyli