Pasza dla koni - jak wybrać najlepszą?

Pasza dla koni - jak wybrać najlepszą?

Hodowcy koni to zazwyczaj najwięksi ich entuzjaści, dla których te zwierzęta nie są tylko sposobem na zarobek, ale wielką miłością. Osoby te będąc ekspertami w dziedzinie jeździectwa oraz opieki nad swoimi podopiecznymi, szukają najlepszej paszy dla koni. Podpowiadamy, jak ją wybrać. 

Najlepsza pasza dla konia - skład. 

W pełni zbilansowana pasza dla konia to gwarancja jego wzrostu, siły oraz zdrowia, którą koń może cieszyć się nawet do 30-33 lat. Przez cały okres jego życia warto wybierać pasze od producenta, który ma wiedzę dotyczącą zapotrzebowania konia na składniki odżywcze, witaminy i minerały.  

Najlepsze pasze dla koni zawierają naturalny skład „prosto od rolnika”, czyli mieszankę: 

●    śrutu zbożowego, 
●    suszu z jabłek, 
●    wysłodków buraczanych, 
●    siemienia lnianego. 

Tak zbilansowany pokarm dla konia nie wymaga podawania dodatkowych pasz, oczywiście należy w pełni przestrzegać czasu podawania posiłku,  jego proporcji oraz zapewnić stały dostęp do wody pitnej. Dobry skład pasz sprawdzi się także w przypadku koni przeznaczonych na reprodukcję, a także kucyków, które często zmagają się z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Świetnie zbilansowane jedzenie dla konia poprawia trawienie, działa antyalergicznie, a także zmniejsza ryzyko powstawania kontuzji, które często powstają w wyniku treningu oraz obciążenia konia w czasie prac rolniczych, kuligów czy w wyniku służby mundurowej. 

Pasza dla koni sportowych i wystawowych. 

Naturalny skład pasz bogaty w składniki odżywcze wpływa nie tylko na siłę fizyczną konia, ale także zapewnia mu gładką sierść, nienaganny wygląd i kondycję grzywy oraz ogona. To czynniki niezbędne w przypadku oceny koni wystawowych, których właściciele często wybierają pasze wyprodukowane w Farmer Pasze. Oczywiście dbanie o prestiżowego konia wystawowego, a także sportowego nie ogranicza się do wyboru pokarmu - jest to jednak czynnik decydujący o zdrowiu i kondycji konia, a także jego energii, która podczas zawodów musi być niezawodna. 

Pokarm dla koni - atesty. 

Przed zakupem paszy dla konia, należy upewnić się, że pokarm przeszedł niezbędne badania oraz posiada atesty dopuszczające pasze na rynek. Warto zaufać producentom, którzy od lat działają na rynku i mają możliwość uzyskania powtarzalności wytwarzanej paszy. Sprawdzone metody produkcji, a także skład pasz dla konia to gwarancja jakości, której warto szukać bez metody prób i błędów.

Zobacz produkty dla hodowli Koni