Pasza dla karpi hodowlanych a cena ryb – czy mają jakiś związek?

Pasza dla karpi hodowlanych a cena ryb – czy mają jakiś związek?

Karpie są kojarzone przede wszystkim z Bożym Narodzeniem. To w tym okresie ryby pojawiają się we wszystkich marketach i są masowo kupowane. W tym roku ceny popularnej ryby znacznie wzrosły. Jaki wpływ ma na to pasza dla karpi hodowlanych? Sprawdź!

Co ma wpływ na wysoką cenę karpi?

Wysoka cena karpia ma związek przede wszystkim z rosnącymi kosztami hodowli. Wzrosły ceny energii oraz pasz, które mają bezpośredni wpływ na hurtowe ceny karpi. Sprzedawcy, którzy zakupią ryby od producentów, również poniosą większe koszty związane z ich transportem i magazynowaniem. Wielu z nich będzie musiało również zmienić sposób przechowywania i ekspozycji ryb, ponieważ coraz więcej miejsc zabrania sprzedawania żywych karpi. Bardzo duże znaczenie dla tegorocznych wzrostów cen miała także susza. Z jej powodu zostanie odłowionych znacznie mniej ryb.

Ile kosztuje karma dla karpi hodowlanych?

Aby wytworzyć granulat dla karpi, wykorzystuje się starannie wyselekcjonowane składniki, które zaspokoją zapotrzebowanie kaloryczne i witaminowe ryb. Tak jak w przypadku innych produktów, w związku z inflacją i wojną w Ukrainie ceny poszczególnych komponentów pasz oraz koszty przygotowania karmy znacznie wzrosły. Z tego powodu za dobrej jakości pasze dla karpi trzeba zapłacić nawet dwukrotnie więcej niż w zeszłym roku,

Dlaczego warto kupować wysokiej jakości granulat dla karpi?

Chociaż ceny poszczególnych składników pasz rosną, nadal warto decydować się wyłącznie na wysokiej jakości granulat dla karpi przygotowany na bazie naturalnych produktów. Taka pasza dla karpi hodowlanych sprawia, że zwierzęta są zdrowe i przybierają na wadze w prawidłowym tempie. Dzięki temu dobrze się prezentują, a ich mięso jest smaczne. Jeśli zdecydujesz się na gorszej jakości karmy, zaszkodzisz swoim rybom i zamiast więcej zarobić, stracisz zaufanie swoich klientów. Jeśli nie spodobają im się Twoje ryby, nie zapłacą za nie wysokich, rynkowych cen. Co więcej, jeśli ich zawiedziesz, nie skorzystają z Twoich usług w przyszłości.

Nie oszczędzaj na paszy dla karpi hodowlanych!

Pomimo rosnących cen nie warto szukać oszczędności w wyborze gorszej jakości pasz dla karpi. Zamawiaj więc wyłącznie sprawdzone produkty, które dostarczą rybom odpowiednią ilość witamin i minerałów oraz zaspokoją ich zapotrzebowanie kaloryczne. Aby zbilansować koszty, korzystaj z usług dostawców pasz, którzy oferują wysoką jakość produktów w korzystnych cenach i w opakowaniach o różnej objętości. Dzięki temu karma nie będzie się marnować, a tym samym generować dodatkowych kosztów.

Zobacz produkty dla hodowli karpi