Czy pasza dla ślimaka wpływa na sukces hodowli?

Czy pasza dla ślimaka wpływa na sukces hodowli?

Założenie hodowli ślimaków może być doskonałym pomysłem na opłacalną i satysfakcjonującą działalność. Na sukces przedsięwzięcia ma jednak wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest prawidłowo dobrana pasza dla ślimaków. Jakie ma znaczenie? Przekonasz się o tym, czytając nasz artykuł.

Karma dla ślimaków w okresie tuczu i okresie rozrodczym

Okres rozrodczy i czas tuczu to dwa najważniejsze, ale również najtrudniejsze etapy w hodowli ślimaków. Należy dostarczyć wówczas ślimakom odpowiednie warunki oraz starannie dobraną porcję składników odżywczych. Przede wszystkim podczas tuczu trzeba zadbać o dietę ślimaków. Wysokiej jakości pasza dla ślimaków sprawi, że będą one szybko i równomiernie przybierać na wadze, a ich mięso będzie miało znakomity smak. Warto zadbać o prawidłowe odżywianie także małych ślimaków. Chociaż nie wymagają one zbyt dużych porcji paszy, jeżeli będzie pełnowartościowa, zaprocentuje to w przyszłości. Ułatwi również wypracowanie u ślimaków instynktów, niezbędnych do sprawnego przebiegu tuczu.

Pasza dla ślimaków — skład 

Karma dla ślimaków powinna spełniać wysokie wymagania, żeby zapewnić oczekiwany efekt i sukces hodowli. Aby upewnić się, że posiada ona w swoim składzie wszystkie niezbędne składniki odżywcze, najprościej i najbezpieczniej zdecydować się na profesjonalnie opracowane mieszanki oraz koncentraty. Są one pełnowartościowe, dlatego nie ma konieczności uzupełniania diety zwierząt innymi produktami. Do ich prawidłowego wzrostu i szybkiego przybierania masy wystarczy specjalistyczna pasza dla ślimaków. Skład takiej mieszanki to przede wszystkim źródła białka, lizyny i tłuszczu surowego. Wybierając paszę, warto jednak zwrócić uwagę na to, by nie znajdowało się w niej zbyt dużo wapnia. Składnik ten w nadmiarze wpływa negatywnie na późniejszy smak mięsa ślimaków. 

Dawkowanie karmy dla ślimaków

Pasza dla ślimaków powinna być podawana mięczakom w paśnikach, z których potem łatwo będzie zebrać utuczone ślimaki. Gdy będą się w nich gromadzić, można również obserwować ich aktualny stan i na bieżąco go kontrolować. Paśniki należy napełniać raz dziennie. Ślimaki są zwierzętami prowadzącymi nocny tryb życia, dlatego optymalną porą karmienia są godziny wieczorne lub popołudniowe. Ilość paszy dla ślimaków zależy od ich wieku oraz ilości. Jeżeli na drugi dzień pozostają w paśniku jej resztki, należy zmniejszyć porcję. Prawidłowo dobrana karma dla ślimaków, stosowana zgodnie z wytycznymi, będzie miała znaczący wpływ na sukces hodowli. Dobrze odżywione ślimaki staną się cennym towarem, a ich mięso będzie doskonałe w smaku. Warto zatem zdecydować się na pełnowartościowe, naturalne pasze opracowane przez specjalistów.

Zobacz produkty dla hodowli ślimaka