Jaki skład powinny mieć dobre pasze dla koni?

Jaki skład powinny mieć dobre pasze dla koni?

To, w jaki sposób karmisz konie, ma ogromny wpływ na ich kondycję. Pasze dla koni powinien wyróżniać starannie opracowany skład. Dzięki temu zapewnisz zwierzętom zdrową, zbilansowaną dietę. Sprawdź, co powinien zawierać pokarm dla koni.

Gotowe pasze dla konia

Najprostszym sposobem na zapewnienie zwierzętom pełnowartościowych posiłków jest wybór gotowych pasz dla koni. Są one opracowane tak, by dostarczyć koniom w każdym wieku dostosowaną do ich potrzeb dawkę składników odżywczych, witamin i minerałów. Zaspokoją one dzienne zapotrzebowanie konia na białko, tłuszcz surowy oraz lizynę. W ten sposób będziesz mieć pewność, że przyrost masy zwierzęcia będzie kontrolowany i koń będzie prawidłowo się rozwijał. Często w składzie gotowych pasz można znaleźć śruty zbożowe, susz z jabłek, wysłodki buraczane, siemię lniane. Dzięki temu są nie tylko zdrowe, ale i smaczne.

Przysmaki dla koni

Jedzenie dla konia warto urozmaicić poprzez podawanie mu przysmaków. One także nie powinny być dobierane przypadkowo. Jeśli zdecydujesz się na przysmaki bogate w witaminy, będą one nie tylko pyszną nagrodą dla konia, ale także źródłem cennych wartości odżywczych. W tej roli bardzo dobrze sprawdzą się marchewki i jabłka. Zwróć uwagę na to, by były one świeże i oczyszczone z ziemi. Czasami koniom można podać także kawałki buraka cukrowego, banana, jeżyny, gruszki lub maliny. Lepiej jednak nie karmić konia zbyt często suchym chlebem czy kostkami cukru.

Czysta woda

Niezależnie od tego, jaką karmę podajesz koniu, zapewnij mu dostęp do czystej wody. Jest ona niezbędna, aby koń mógł zaspokoić pragnienie w każdym momencie. Zwróć uwagę na to, czy nie jest ona w żaden sposób zanieczyszczona i regularnie ją wymieniaj. Nie podawaj jednak zwierzęciu wody filtrowanej ani mineralnej. Najlepiej sprawdzi się zwykła woda z kranu lub woda źródlana.

Naturalne składniki

Zwróć szczególną uwagę na skład pokarmu dla konia. Wszystkie wykorzystane składniki powinny być pochodzenia naturalnego. Unikaj sztucznych ulepszaczy i konserwantów, które mogą prowadzić do rozwoju chorób. Najlepsze pasze dla koni przechodzą rygorystyczne testy. Wybieraj więc produkty ze sprawdzonych źródeł, aby dostarczyć zwierzęciu cennych składników odżywczych i zatroszczyć się o jego zdrowie oraz dobre samopoczucie.
Odpowiednio wybrany pokarm dla konia jest niezwykle ważny. To od niego w dużym stopniu zależy zdrowie i kondycja zwierząt. Jeśli nie zadbasz o niego we właściwy sposób, mogą pojawić się problemy. Korzystaj więc z pasz dla koni pochodzących od sprawdzonych producentów, którzy dbają o najwyższe standardy jakości produktów.

Zobacz produkty dla hodowli koni